Logo [SSSF]


MENU

BAZA
Kategoria:

Producent:

Data:

Słowa kluczowe:


 

Porady:

  1. Po zakupie sprzętu, spisz jego numery seryjne i nie trzymaj ich z aparatem.
  2. Udaj się na Policję oznakować aparat, dzięki czemu zwiększasz szanse zidentyfikowania sprzętu jako Twój w przypadku jego odzyskania.
  3. Zawsze możesz jakoś 'naznaczyć' aparat, na przykład wydłubując czymś ostrym jakiś napis na aparacie, jednoznacznie kojarzący go z Twoją osobą - skutek podobny jak w punkcie drugim.
  4. Przestudiuj wszelkie umowy ubezpieczenia mienia (domu, samochodu) jakie posiadasz pod kątem sprzętu tego typu, a w miarę możliwości i oferty ubezpieczyciela (z tym u nas krucho), postaraj się ubezpieczyć sam aparat.
  5. Zawsze staraj się mieć aparat przy sobie, w szczególności w takich miejscach jak knajpy, schroniska, gdzie do kradzieży dochodzi najczęściej z racji dużego zbiorowiska ludzi.
  6. Jeśli już dojdzie do kradzieży, zawsze zgłoś to Policji (z numerami seryjnymi). Podaj dane sprzętu również nam oraz uczęszczaj regularnie na giełdy sprzętu fotograficznego oraz do komisów foto.

Wiadomo, są to oczywistości, a jednak wiele osób o nich zapomina. Bardzo mile widziane są Wasze doświadczenia związane z ubezpieczaniem i odzyskiwaniem skradzionego sprzętu - jeśli macie pomysł na rozszerzenie tej rubryki - prosimy o kontakt.

© 2001 - 2020 SSSF :: sssf-at-krzyki.eu.org